Посета библиотеци "Стеван Сремац"

Посета библиотеци "Стеван Сремац"

У организацији Ученичког парламента Основне школе "Мирослав Антић" реализована је посета (24.02.2017.) Одељењу дечије књиге Народне библиотеке „Стеван Сремац“ у Нишу.

Приликом посете, ученици су присуствовали радионици и промоцији едукативних постера "Негујмо српски језик". Путем постера велики број познатих личности из јавног и културног живота (Аница Добра, Аца Селтик, Живана Шапоња Илић, Зоран Кесић, Тихомир Станић, Љубица Арсић, Драган Илић, Горан Гоцић, Наташа Марковић, Марчело, Светислав Гонцић ), афирмише тачне одговоре на неке језичке недоумице које су врло честе, а све у циљу неговања и заштите српског језика, писма, опште језичке културе и писмености. Осим тога, ученици су били у прилици да и сами промовишу српски језик писањем едукативних порука.

На крају радионице свака група ученика је направила постер са књигом у руци, које и промовишемо на сајту школе!

Милена Жикић, професор историје и ГВ