Светски дан поезије

Светски дан поезије

Дана 21.03.2017. год. у наставничкој канцеларији наше школе,  обележили смо Светски дан поезије и на тај начин дали наш скроман допринос промоцији читања, писања  и учења поезије. Песника и песама је тако много, али времена, нажалост, мало. Подсетили смо се песама Мирослава Антића, Десанке Максимовић и Добрице Ерића које су интерпретирали, али и драматизовали, ученици наше школе. Певали смо заједно са учесницима програма песме Бранка Радичевића и Јована Јовановића Змаја. Да се стваралачки таленат и креативност откривају у најранијем детињству, доказале су нам ученице Уна Крупа, Наталија Тончић и Нина Миладиновић, које су се представиле својим песмама.  Целокупни програм је осмислила наставница српског језика Исидора Крстић у сарадњи са наставницом музичке културе Марјаном  Митровић Степановић.